לימודי קודש

הישיבה רואה את הערך הנשגב של שיבת ציון וחשה במחויבות לקחת חלק באחריות הציבורית ובתרומה לחברה הישראלית. לפיכך, תלמידי הישיבה משלבים שרות צבאי עם לימוד התורה במסגרת הישיבות הגבוהות-הציוניות ובמסלול 'ההסדר'.

תלמידי הישיבה ובוגריה משרתים כחיילים וכמפקדים ביחידות השונות של צה"ל.

מתוך החשיבות הרבה של השירות בצה"ל, רבני הישיבה מלווים את התלמידים גם במהלך שירותם הצבאי. הרב חנניה רכל, ר"מ בישיבה, אמון על ליווי החיילים במהלך שירותם הצבאי.

לימודי קודש

אורי חמו – לוחם ומפקד בחטיבת גבעתי

הכול התחיל לפני 4 שנים, כשנכנסתי לישיבת ההסדר רמת השרון.

בפעם הראשונה הרגשתי שהגעתי למקום מיוחד, משפחתי, שמח, חי ורציני. החלטתי שזה המקום בו אני רוצה ללמוד. בשנתיים בהן למדתי בישיבה, ספגתי מהערכים שהישיבה מנחילה ומעבירה לתלמידיה. בתקופה זו גם הכרתי את אשתי ונולד לנו ילד.

שלושה חודשים לאחר מכן החלטתי להתגייס לחטיבת גבעתי. למרות שחששנו מהצעד הזה, הרב רכל חיזק אותנו וסיפק לנו את הכלים והכוחות להתמודד עם הצעד הגדול הזה. בצבא יצאתי לקורס מ"כים ושירתי כמפקד כיתת טירונים. הישיבה הייתה עבורי מעין מצבר גדול, אליו מתחברים מידי פעם ומקבלים כוחות להמשך – כוחות אותם העברתי הלאה לחברים ולחיילים שלי. החיבור לישיבה בא לידי ביטוי גם בשבתות – בתפילות המיוחדות, גם בחגים וגם בקשר יומיומי עם רבני הישיבה.

גם את הברית של הילד השני שנולד במהלך שירותי הצבאי, עשינו עם תלמידי הישיבה ורבניה…

על זה נאמר "נר לרגלי דבריך ואור לנתיבתי". במקרה שלי ושל משפחתי, הישיבה היא ממש נר המראה לנו את הדרך ומכוון אותנו. אנו שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו להיות חלק מהדבר הגדול הזה שנקרא ישיבת ההסדר רמת השרון!

ישיבת ההסדר רמת השרון

ישיבת ההסדר רמת השרון
בית גוברין 4
רמת השרון

טל:03-5497238
office@yrhasharon.org

כתבו לנו